Wirtualna wycieczka – CZIiTT PW

Wirtualna wycieczka po Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

Koordynator: Karolina Kamińska

Osoby realizujące projekt: Karolina Kamińska, Karolina Borkowska, Alicja Konkol, Zuzanna Nowotnik, Klaudia Pucek, Adam Wasilewski, Joanna Wnuk, Agata Woińska, Marcelina Ziarno

Opiekun naukowy: brak

Opis projektu:

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii jest najnowszym budynkiem Politechniki Warszawskiej. Jego zadaniem jest wspieranie działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowej. Głównym celem projektu było wykonanie wirtualnej wycieczki po całym budynku CZIiTT, tak aby umożliwić wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z jego zasobami i przestrzenią. Realizacja rozpoczęła się od części szkoleniowej, w trakcie której na podstawie samodzielnie opracowywanych materiałów uczestnicy grupy roboczej poszerzali swoją wiedzę z zakresu fotografii cyfrowej, obróbki zdjęć oraz z obsługi oprogramowania niezbędnego do wykonania wycieczki: Autopano i Panatour.

Osiągnięcia:

W sierpniu 2016 przeprowadzony został główny etap projektu, czyli wykonanie odpowiednich fotografii, które posłużyły do wygenerowania panoram sferycznych dla każdego pomieszczenia, a także przestrzeni dachu budynku. Wszystkie utworzone panoramy połączone zostały w wirtualny spacer. Ważną częścią prac było również zaprojektowanie wizualnej strony projektu i jego graficznej formy, a także zadbanie o funkcjonalność i intuicyjność powstałej wycieczki, poprzez umieszczenie planów poszczególnych pięter oraz innych interaktywnych elementów. Ukończoną wycieczkę można zobaczyć na stronie https://www.cziitt.pw.edu.pl/Wycieczka.

Okres realizacji: marzec-listopad 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *