Wirtualny Przewodnik po Gmachu Głównym PW

Wirtualny Przewodnik po Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

 

Opiekun naukowy: dr inż. Jerzy Chmiel

Głównym celem tego projektu była promocja Politechniki Warszawskiej. Cel ten chcieliśmy zrealizować opracowując „Wirtualny Przewodnik po Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej”. Praktyczna realizacja projektu polegała na wykonaniu wirtualnej wycieczki po Gmachu Głównym PW.

Wirtualne wycieczki są nowoczesnym i atrakcyjnym sposobem na promocję określonego miejsca bądź instytucji. Jest to połączenie kilku, bądź większej liczby, panoram tworzących spójną całość, które są ze sobą połączone na zasadzie hiperłączy uaktywnianych za pomocą odpowiednich przycisków (tzw. hotspoty).

Wykonana przez nas wirtualna wycieczka jest wspaniałą formą promocji, która dzięki użyciu panoram 360° pozwala pokazać miejsce, które nas interesuje w sposób niesłychanie rzeczywisty, dając jednocześnie uczucie znalezienia się wewnątrz danego obiektu i rzeczywistego zwiedzania wybranego (zwiedzanego) miejsca.

Pracę zaczęliśmy od analizy istniejących rozwiązań w zakresie możliwości zastosowania optymalnych narzędzi dla tworzonego serwisu. Następnie, po wyborze odpowiedniego sprzętu, przystąpiliśmy do realizacji projektu. Zostało wykonanych 60 panoram sferycznych położonych w różnych miejscach na czterech poziomach Gmachu Głównego PW. Po wykonaniu tych czynności przystąpiliśmy do wykonania aplikacji, którą udostępniliśmy pod adresem internetowym http://www.wirtualnapolitechnika.geoida.org.

Dodatkowo wykonaliśmy program wyznaczający najkrótsze trasy w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Planowane jest dalsze usprawnienie działania programu w kolejnej jego wersji. Poza tym chcielibyśmy w przyszłości połączyć wirtualny przewodnik z napisanym programem w spójną całość, dzięki czemu osoba wyszukująca dowolne pomieszczenie w Gmachu Głównym mogłaby wygenerować automatycznie wycieczkę z dowolnego miejsca w Gmachu do szukanego miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *